انتشار : ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۶

"اسلام سلفی" و "اسلام سازشکار" از مصادیق اسلام آمریکایی است

آیت‌الله میرباقری: اسلام آمریکایی به‌دنبال هزینه اسلام واقعی برای گسترش اقتدار غرب است

آیت‌الله میرباقری

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی قم با بیان اینکه "اسلام سلفی" و "اسلام سازشکار" از مصادیق اسلام آمریکایی است، گفت: اسلام سلفی و اسلام سازش‌پذیر در منطقه مشغول جنگ نیابتی هستند و به‌دنبال هزینه اسلام واقعی برای گسترش اقتدار غرب هستند.

آیت‌الله سید محمدمهدی میرباقری شامگاه پنجشنبه در دومین یادواره شهدای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی که در مسجدامام جعفرصادق(ع) کوی کارمندان شمالی کرج برگزار شد، با تجلیل از رشادت‌ها و جانفشانی‌های شهدای 8سال دفاع مقدس اظهار داشت: ده‌ها هزار جانباز عزیز 8 سال دفاع مقدس، سال‌ها است که با سختی‌ها و دشواری‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی افزود: همسران و خانواده این عزیزان نیز که در جنگ تحمیلی شهید شده یا به مقام جانبازی نائل آمده‌اند، با دشواری در حال گذراندن زندگی هستند.

آیت‌الله میرباقری با بیان اینکه این جریان تقدیر خدای متعال برای بندگانش است، بیان کرد: گرسنگی، نقص در اموال و انفس و از دست‌دادن عزیزان از امتحانات خداوند متعال است و بعد از این برای این انسان‌ها بشارت حاصل می‌شود و این وعده خداوند متعال  به صابرین است.

وی با اشاره به اینکه صابرین آنهایی هستند که در سختی‌ها صبر می‌کنند، متذکر شد: آنهایی که دست تقدیر خدا را می‌ببینند متوجه می‌شوند که این موضوع دارای حکمتی است.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی قم با بیان اینکه نعمات و دارایی‌هایی که خداوند به انسان عطا می‌کند برای سرخوشی نیست، بلکه برای تقرب بیشتر به خداوند است، بیان کرد: مال، امکانات و جوانی و هر آنچه که خداوند در اختیار انسان قرار داده وسیله برای تقرب بیشتر به درگاه خداوند متعال است.

وی با تاکید بر اینکه گاهی گرفتن یک نعمت نیز برای تقرب به درگاه خداوند است، اظهار داشت: دادن یک مال و یا نعمت نیز گاهی برای تقرب بیشتر به خداوند است و گاهی برخی از افراد در دو حالت به خداوند نزدیک می‌شوند.

آیت‌الله میرباقری با اشاره به اینکه صابرین کسانی هستند که در مقابل خواست خدای متعال کرنش می‌کنند، گفت: کسی که گرفتن نعمت از خود را در راه نزدیکی به خدای متعال بداند در نزد خدای متعال صابر می‌شود.

وی با بیان اینکه کسی که در سختی‌ها خدا را پیدا نمی‌کند از نظر قرآن صابر نیست، عنوان کرد: صابرین کسانی هستند که خدای متعال آنها را هدایت کرده است.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی قم با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران خاری در چشم دشمنان بود و رهبر انقلاب اسلامی فروپاشی ابرقدرت شرق را پیش‌بینی کرده بود، گفت: یک حرکت معنوی در آن زمان به رهبری روحانیت و امام خمینی(ره) شکل می‌گیرد که نه تنها وضعیت را در ایران تغییر می‌دهد بلکه به یک سلسه جهانی مبدل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سرمایه داری و کمونیست دو لبه یک قیچی هستند بیان کرد: دین و دیانت، خداپرستی و توحید توسط این دو جریان قیچی می‌شد و هر دو با اسلام مخالف بودند و در آن زمان یک دو قطبی به وجود آمده بود.

آیت‌الله میرباقری با اشاره به اینکه طرفداری از سرمایه‌داری و کمونیسیم شرق تنها گزینه‌های موجود بود، تصریح کرد: دو قدرت، ادعای اداره جهان را داشتند و جهان را بین خود تقسیم کرده بودند و هیچ کجا استقلال معنی نداشت.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی قم با بیان اینکه این قدرت‌ها برای کسب منافع خود در جنگ‌های جهانی اول و دوم ده‌ها میلیون کشته بر جای گذاشتند، عنوان کرد:  اردوکشی در دنیا بین سرمایه‌داری و کمونیسم بود. 

وی با بیان اینکه به قدرت رسیدن امپراطوری شرق با ده‌ها میلیون کشته به‌دست آمده بود، تصریح کرد: این کشورها به دنبال از بین بردن دین مردم بوده و اعتقاد داشتند که دوران دین‌داری و خداباوری گذشته و بشر باید به سمت بی‌خدایی حرکت کند.

آیت‌الله میرباقری با اشاره به اینکه ائمه در جامعه آرمانی آنها هیچ جایگاهی نداشت، گفت: در کمتر از نیم قرن این مکتب متلاشی و از بین رفت و امام خمینی (ره) پایان دوران این مکتب را به گورباچف متذکر شد که باید در موزه به دنبال مارکسیست بگردید.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی قم با بیان اینکه این موضوع یکی از ثمرات بزرگ انقلاب اسلامی است، بیان کرد: در دنیا کنار این جاده یک طرفه یک راه هموار دیگر و روزنه امید دیگری روشن شده که ملت‌ها احساس کردند که راه خوشبختی بشریت رجوع به انبیا است.

آیت‌الله میرباقری با بیان اینکه دلایل شکست مارکسیست از زبان امام (ره) مبارزه بی‌دلیل با خدا بوده و این موضوع توسط ایشان عنوان شده، متذکر شد: امام خمینی(ره) مبارزه با خدا را عامل شکست سرمایه داری می‌دانستند و به ان اعتقاد داشتند.

وی با اشاره به رشادت‌های رزمندگان در جنگ تحمیلی، اظهار داشت: این خونها بساط این مکاتب مادی را در دنیا جمع کرد و اسلام به عامل اثرگذار در دنیا تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) نشان داد ملت ما از امریکا هراسی ندارد و در مقابل تمدن غربی احساس حقارت نمی‌کند، افزود: انقلاب اسلامی غرب را تحقیر کرد، نتیجه تحقیر فرهنگی غرب فروپاشی شوروی را به همراه داشت.

این استاد اخلاق گفت: دو قطبی کمونیسم و سرمایه‌داری به دوقطبی اسلام و غرب تبدیل شده است.

آیت‌الله میرباقری با بیان اینکه امام‌خمینی(ره) در مقابل ابرقدرتی که سایه آن جهان را می ترساند ایستاد، یادآور شد: در دنیای اسلام، دو قرائت خشن "اسلام سلفی" و "اسلام سازشکار" را پیگیری کردند که قرائت اسلام سلفی به پیشوایی عربستان و قرائت اسلام سازشکار که الگوی توسعه غربی را قبول دارد، مدنظر آن‌هاست.

وی با اشاره به اینکه قرائت اسلام سلفی در قالب القاعده، طالبان و داعش شکل گرفته است، اظهار داشت: این اسلام را برای تحقیر و منحل کردن اسلام ناب‌محمدی تشکیل دادند.

 رئیس فرهنگستان علوم اسلامی قم خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) اسلام آمریکایی و اسلام ناب محمدی را مطرح کرد؛ در واقع این دو قرائت از اسلام" سلفی و سازش پذیر"، اسلام آمریکایی است.

آیت‌الله میرباقری گفت: اسلام سلفی و اسلام  سازش‌پذیر در منطقه مشغول جنگ نیابتی هستند و به‌دنبال هزینه اسلام واقعی برای گسترش اقتدار غرب هستند.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی قم با بیان اینکه امام خمینی(ره)  و مقام معظم رهبری دعوت به حق می‌کنند و به دنبال وحدت بین مسلمانان هستند، بیان کرد: واقعیت کار و مقاومت دنیای اسلام کار را به جایی رسانده که صف آرایی درون اسلام  بین اسلام ناب و اسلام امریکایی هم جدی شده است.

وی با تاکید بر اینکه دوقطبی جهان به رهبری آمریکا و حامیان به اصطلاح مسلمانشان و ایران اسلامی و طرفداران آن در جهان است، گفت: طرف دیگر انقلاب اسلامی و قرائت اصیل انقلابی اسلام است.

این روحانی اندیشمند با اشاره به اینکه غرب تلاش می‌کند که دنیای اسلام را مخیر به دو قرائت کند، افزود: غرب به دنبال ایجاد دو قرائت اسلام داعشی و طالبانی و اسلام سازشکارانه است.

آیت‌الله میرباقری بیان کرد: قرائت اصیل و اسلام ناب تکلیف کسانی را که به اسلام تمایل نشان می‌دهند، روشن می‌کند و یک طرف تمام تمدن مادی غرب است که شکل گرفته است.

وی یادآور شد: در حال حاضر اسلام رقیب غرب شده و سبب شکسته شدن تک صدایی در جهان شده و خفقان موجود در جهان از بین رفته و پرچم عدالت خواهی به دست اسلام افتاده است.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی قم  با بیان اینکه این حرکت، حرکتی به سمت ظهور است، خاطرنشان کرد: حرکت به سمت ظهور یعنی یک طرف امپراطوری‌های مادی که پشتوانه تاریخی دارند، صف‌آرایی می‌کنند و طرف دیگر وجود مقدس حضرت بقیه‌الله الاعظم(عج) است که اسلام ناب را به جهان عرضه می‌کند.

وی با بیان اینکه ما هیچ گاه طالب جنگ در دنیای اسلام نبوده و نیستیم، افزود: در واقعیت مقاومت انقلاب اسلامی این کار را انجام داده و این مقاومت مسیر مستقیم اسلام را نشان داده است.

آیت‌الله میرباقری با بیان اینکه غرب خوب می‌داند که انقلاب اسلامی رقیب سختی برای آن‌ها است،گفت: به تعبیر امام (ره) اسلام همه قلل عالم را فتح می‌کند و همه مراکز قدرت را به‌دست می‌گیرد.

وی با بیان اینکه طی این مسیر از طریق درگیری مستمر با جبهه دشمن میسر است، بیان کرد: معنی این درگیری جنگ نظامی نیست بلکه جنگ بین این دو جبهه، جنگ فرهنگی است که دشمن در این جنگ تلاش می‌کند جبهه مقابل را از درون بدون هیچ‌گونه هزینه‌ای فتح کند.

آیت‌الله میرباقری با بیان اینکه چراغ روشن شده در دل مستضعفان باید روشن بماند، گفت: باید همواره توجه داشت که دشمن با همه تلاشی که برای منحل‌کردن و مصادره جمهوری اسلامی به نفع خود دارد، به‌هیچ وجه موفق نمی‌شود.

انتهای پیام/

 

آیت الله میرباقری

زندگی نامه حضرت آیت الله سیدمحمدمهدی می ..

زندگی نامه حضرت آیت الله سیدمحمدمهدی میرباقری

نامزد نمایندگی مجلس خبرگان:

داوطلبان انتخابات رقابت سالم را فراموش ..

یک کاندیدای مجلس خبرگان رهبری گفت: هویت ملی باید به بستری برای برتری اسلام در موازنه جهانی تب ...

"اسلام سلفی" و "اسلام سازشکار" از مصادیق اسلام آمریکایی است

آیت‌الله میرباقری: اسلام آمریکایی به‌دن ..

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی قم با بیان اینکه "اسلام سلفی" و "اسلام سازشکار&quo ...

نامزد نمایندگی مجلس خبرگان:

تلاش غرب ساختن الگوهای تخیلی برای جهان ..

نامزد نمایندگی مجلس خبرگان رهبری از استان البرز، گفت: الگوسازی غربی ها براساس تخیلات بوده وبه ...

آیت الله میرباقری کاندیدای انتخابات مجلس خبرگان رهبری

درباره استاد سید محمد مهدی میرباقری

آیت الله سیدمحمدمهدی میرباقری در سال 1340 در شهر قم متولد شد. از مهم ترین استادان او در فقه و ...